hava
DOLAR 15,4902 % % 0.07
EURO 16,1310 % % 0
GRAM ALTIN 901,61 % % -0,02
ÇEYREK A. 1.474,14 % % -0,02
BITCOIN 29.704,10 % 1.11
SON DAKİKA
reklam reklam

HAFTANIN MAÇLARI

Kayserispor Kayserispor
 

MS
3 - 0

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor
Göztepe Göztepe
 

MS
0 - 2

Beşiktaş Beşiktaş
Trabzonspor Trabzonspor
 

MS
2 - 1

Altay Altay
Alanyaspor Alanyaspor
 

MS
3 - 0

Gaziantep FK Gaziantep FK
Fenerbahçe Fenerbahçe
 

MS
0 - 0

Karagümrük Karagümrük
Kasımpaşa Kasımpaşa
 

MS
2 - 4

Antalyaspor Antalyaspor
Giresunspor Giresunspor
 

MS
1 - 1

İstanbul Başakşehir İstanbul Başakşehir
Konyaspor Konyaspor
 

MS
3 - 1

Hatayspor Hatayspor
Çaykur Rizespor Çaykur Rizespor
16 Nisan 2022

17:00
- - -

Sivasspor Sivasspor
Galatasaray Galatasaray
16 Nisan 2022

17:00
- - -

Adana Demirspor Adana Demirspor
Google News

Efeler’in tırmanma duvarında şampiyona heyecanı

EFELER BELEDİYE BAŞKANI MEHMET FATİH ATAY’IN İLÇEYE KAZANDIRDIĞI TÜRKİYE’DE AÇIK ALANDAKİ İLK TIRMANMA DUVARI, TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI.

Son Güncelleme :

30 Nisan 2022 - 21:05

Efeler’in tırmanma duvarında şampiyona heyecanı
reklam

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın ilçeye kazandırdığı Türkiye’de açık alandaki ilk tırmanma duvarı, Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı.

Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun (TDF) düzenlediği Spor Tırmanış Hız Küçük A-B, Gençler, Büyükler Türkiye Şampiyonası (HIZ) Efeler Belediyesi’nin Pınarbaşı Mesire Alanı’ndaki Olimpik Tırmanma Duvarı’nda yapıldı. İstanbul, Samsun, Trabzon gibi ülkenin çeşitli illerinden yarışmaya katılmaya hak kazanan 37 sporcu kendi kategorilerinde kıyasıya mücadele etti. Türkiye Şampiyonası için Efeler’e gelen Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, antrenörler ve sporcular, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a, tırmanış sporuna kazandırdığı ülkenin ilk açık hava olimpik tırmanma duvarı için teşekkür etti.

Gün boyu süren yarışmalarda, Genç Büyük Erkekler Kategorisi’nde; İkram Akyüz 1’inci, Timur Taş 2’nci, Muhammed Çelik 3’üncü, Küçük A-B Erkekler Kategorisi’nde; Mustafa Sacit Sümer 1’inci, Yağız Şahin 2’nci, Mehmet Ali Tarım 3’üncü, Küçük A-Gençler-Büyük Kadınlar Kategorisi’nde; Gülay Sarı 1’inci, Gülay Balık 2’inci, Nazdar Ayata 3’ücü; Küçük B Kızlar Kategorisi’nde Selma Cemrehan Azbay 1’inci, Sedef Seven 2’inci, Ecren Yılmaz 3’üncü oldu.

Gün sonunda düzenlenen törende dereceye giren sporculara ödüllerini; TDF Yönetim Kurulu Üyesi Siyami Çetin, TDF Aydın İl Temsilcisi Bekir Temur, TDF Hız Milli Takım Antrenörü İsmail Öztürk ve TDF Aydın İl Temsilcisi ve Teknik Organizasyon Kurulu Üyesi Şevki Çıldır takdim etti.

reklam

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.