Efekent Haber

Yaralı halde devlete sığınan baykuş tedavisinin ardından doğaya salındı

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE YARALI HALDE AYDIN VALİLİĞİ’NİN BAHÇESİNDE BULUNARAK DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR AYDIN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NE TESLİM EDİLEN BAYKUŞ TEDAVİSİNİN ARDINDAN DOĞAYA SALINDI.

Yaralı halde devlete sığınan baykuş tedavisinin ardından doğaya salındı
views
10 Nisan 2021 - 9:38

Geçtiğimiz günlerde yaralı halde Aydın Valiliği’nin bahçesinde bulunarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şube Müdürlüğü’ne teslim edilen baykuş tedavisinin ardından doğaya salındı.

Aydın Valiliği personeli kurumun bahçesinde yaralı bir baykuş buldu. Uçamayan baykuşu koruma altına alan valilik personeli durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şube Müdürlüğü’ne bildirdi. Gerekli tedavisinin yapılabilmesi için teslim alınan baykuş, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne teslim edildi. Kanat yarası bulunan baykuş, fakülte hocalarının ve KANATGER topluluğu üyelerinin üstün gayretleri sonucu kısa sürede tedavi ve rehabilitasyon süreci tamamlandı. Eski sağlığına kavuşan baykuş Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yeniden doğaya salınarak özgürlüğüne kavuşturuldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.