Efekent Haber

Kış yeniden geri gelince, vatandaşa yakacak telaşı sardı

TÜRKİYE’DE HAVASI EN SIK DEĞİŞEN İLLERİN BAŞINDA GELEN AYDIN’DA SOĞUKLAR YENİDEN GERİ GELİNCE VATANDAŞA YAKACAK TELAŞI SARDI. ÖZELLİKLE DAĞ KÖYLERİNDE VATANDAŞLAR BAHÇELERDEN YÜK HAYVANLARI İLE EVLERİNE ODUN TAŞIMAYA BAŞLADI

Kış yeniden geri gelince, vatandaşa yakacak telaşı sardı
views
10 Nisan 2021 - 9:51

Türkiye’de havası en sık değişen illerin başında gelen Aydın’da soğuklar yeniden geri gelince vatandaşa yakacak telaşı sardı. Özellikle dağ köylerinde vatandaşlar bahçelerden yük hayvanları ile evlerine odun taşımaya başladı.

Aydın’da bu yıl geç gelen soğuklar ve kış mevsimi Nisan ayının ortasına gelinmesine rağmen halen etkisini sürdürüyor. Geçtiğimiz günden bu yana mevsim normalleri üzerinde seyreden soğuk havanın ardından vatandaşlar yeniden yakacak telaşına düştü. Bir yandan zeytin ağaçlarına imar eden vatandaşlar, diğer yandan da budamasını yaptıkları odunları taşıyarak geri gelen kış soğuğunda ısınıyorlar.

Bu yıl geç gelen kış mevsiminin Nisan ayının ortasına yaklaşılmasına rağmen halen etkisini sürdürdüğünü belirten Köşklü vatandaşlardan Mehmet Zeybek, “Kış soğukları bu yıl geç başladı. Eskiden Nisan ayı geldiğinde sobalar kaldırıldı. Bu yıl Nisan ayının ortasına yaklaştık. Halen soğuklar etkisini sürdürüyor. Arazi şartları uygun olmadığı için bizler de yük hayvanları ile odun taşıyıp ekmek kazanıyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.