Efekent Haber

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’ne 12 adet yerli ventilatör cihazı

AYDIN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN, ATATÜRK DEVLET HASTANESİ’NE 12 ADET YERLİ MEKANİK VENTİLATÖR SOLUNUM DESTEK CİHAZI VERİLDİ. AYRICA HASTANEDEKİ YOĞUN BAKIMDAKİ SOLUNUM CİHAZLARININ TAKILDIĞI JAK SİSTEMLERİ DE YENİLENDİ.

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’ne 12 adet yerli ventilatör cihazı
views
26 Ocak 2021 - 13:03

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Atatürk Devlet Hastanesi’ne 12 adet yerli mekanik ventilatör solunum destek cihazı verildi. Ayrıca hastanedeki yoğun bakımdaki solunum cihazlarının takıldığı jak sistemleri de yenilendi.

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’ndeki yoğun bakımlarda solunum cihazlarının takıldığı jak sistemleri yenilendi. Tüm paneller her ventilatöre uyacak şekilde üniversal form sistemine uygun olarak değiştirildi. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Atatürk Devlet Hastanesi’ne 12 adet yüzde 100 yerli ve milli mekanik ventilatör solunum destek cihazı verildi. Cihazlar yoğun bakım ünitelerindeki hastaların hizmetine sunuldu. Yerli ve milli imkanlarla üretilen cihazları firma yetkililerince kurulum işlemleri tamamlanarak ,yoğun bakım ünitelerimizde görevli sağlık personellerine eğitimleri verilerek aktif olarak kullanımına başlandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.