SON DAKİKA

Efekent Haber

Korona virüs ile mücadele kapsamında bir ilk

KORONA VİRÜS (COVİD-19) PANDEMİSİNE YÖNELİK OLARAK AYDIN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE 8 KORUMALI ARAÇ İLE 12 ÇAĞRI MERKEZİ PERSONELİ, 9 HEKİM, 9 YARDIMCI SAĞLIK PERSONELİ VE 8 ŞOFÖR OLMAK ÜZERE TOPLAM 38 SAĞLIK PERSONELDEN OLUŞAN COVID ÇAĞRI DESTEK VE TRANSFER BİRİMİ (COV-DET) SAHA EKİBİ HİZMETE BAŞLADI.

Korona virüs ile mücadele kapsamında bir ilk
views
28 Ekim 2020 - 15:30

Korona virüs (Covid-19) pandemisine yönelik olarak Aydın İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 8 korumalı araç ile 12 çağrı merkezi personeli, 9 hekim, 9 yardımcı sağlık personeli ve 8 şoför olmak üzere toplam 38 sağlık personelden oluşan Covid Çağrı Destek ve Transfer Birimi (COV-DET) saha ekibi hizmete başladı.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un öncülüğü ve desteği ile oluşturulan COV-DET ile birlikte Korona virüs tanısı alan ya da temasta bulunan vatandaşların ihtiyaç duyduğu tedaviyi alması, kontrollerinin sağlanması ve bu hizmetleri alırken hastalık ile maruziyet olmayan vatandaşların korunması amaçlanıyor. Korona virüs tanısı konulan ya da temasta bulunan vatandaşların karantina sürecinde ve filyasyon sırasında tespit edilen pozitif vakaların nakil, ilaç temini, COVID-19 sağlık kontrolü ve benzeri gibi her türlü sağlık ihtiyaçları COV-DET birimi tarafından vatandaşın ikamet ettiği veya karantina sürecini geçirdiği adrese ulaşılarak birebir karşılanıyor.

“Evinizde yalnız değilsiniz”

Korona virüs tanısı konulan yada temasta bulunarak izolasyona alınan kişilerin evlerinde yalnız olmadıklarını ifade eden Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, “Evinizde yalnız değilsiniz. İzolasyon tedbiri uygulanan vatandaşlarımızın kendi ve sevdiklerini korumak adına gösterdiği hassasiyet bu dönem de çok önem arz etmektedir. Gerek COV-DET gerekse psikososyal destek hatlarımız ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam etmektedir. Covid Çağrı Destek ve Transfer Birimi’nden hizmet almak isteyen vatandaşlarımız 0256 252 2002, Psikososyal Destek Birimi’nden hizmet almak isteyen vatandaşlarımız 0256 213 5000 ve 0256 213 5001 Dahili 1315-1316 hatlardan birimlerimize ulaşabilirler” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.