Efekent Haber

Aydın’da 12 yaşında Korona virüs tedavisi gören hasta iyileşti

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE KORONA VİRÜS (COVİD-19) VE MULTİSİSTEMİK İNFLAMATUVAR SENDROM TEDAVİSİ GÖREN HASTA SAĞLIĞINA KAVUŞTU.

Aydın’da 12 yaşında Korona virüs tedavisi gören hasta iyileşti
views
24 Ekim 2020 - 11:30

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Korona virüs (Covid-19) ve Multisistemik İnflamatuvar Sendrom tedavisi gören hasta sağlığına kavuştu.

Kalp kası iltihaplanması tespit edilen ve hastaneye gelmeden önce 2 kez negatif saptanan hastanın, ADÜ’de alınan üçüncü SARS CoV2 PCR testi pozitif bulundu ve hastaya çocuklarda yeni tanımlanmış, oldukça ölümcül seyredebilen Multisistemik İnflamatuvar Sendrom (MIS-C) tanısı konularak tedavi altına alındı. Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Doç. Dr. Soner Sertan Kara, Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Serkan Fazlı Çelik ve Çocuk Yoğun Bakım Dr. Öğretim Üyesi Elif Çelik hastanın tedavi sürecini yakından takip etti. Çocuk hasta, yaklaşık iki hafta süren Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nde başlayan Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Servisi’nde devam eden tedavi sürecinin ardından sağlıklı bir şekilde evine taburcu edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.