Efekent Haber

Aydın İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı gerçekleştirildi

KORONA VİRÜS (COVİD-19) SALGININA KARŞI AYDIN’DA ALINAN TEDBİRLERİN GÖRÜŞÜLDÜĞÜ ‘İL HIFZISSIHHA KURULU TOPLANTISI’ AYDIN VALİSİ HÜSEYİN AKSOY BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Aydın İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı gerçekleştirildi
views
20 Ekim 2020 - 9:30

Korona virüs (Kovid-19) salgınına karşı Aydın’da alınan tedbirlerin görüşüldüğü ’İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı’ Aydın Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında gerçekleştirildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs ülkemizde de görüldüğü günden bu yana 9 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. İnsan hayatını etkileyen Korona virüs dolayısıyla her geçen gün yeni tedbirler alınarak, virüsün yayılımının önüne geçilmeye çalışılıyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi de Aydın’da da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu zaman zaman toplanarak virüs ile mücadele son durumu değerlendirerek yeni kararlar alınıyor. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu son toplantısı Aydın İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda kurul üyesi kurum ve kuruluşların yöneticilerine İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz tarafından brifing verildi. Toplantıda, Kovid-19 tedbirleri kapsamında il genelinde yapılan çalışmalar değerlendirilerek, alınacak yeni tedbir ve kararlar görüşüldü.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.