Efekent Haber

Cinsel istismardan suçlanan şahıs konuştu

AYDIN’IN BOZDOĞAN İLÇESİNE BAĞLI BAŞALAN MAHALLESİ’NDE YAŞANDIĞI İLERİ SÜRÜLEN BİR CİNSEL İSTİSMAR OLAYINDAN DOLAYI, KADININ BEYANI ESAS ALINARAK 4 AY CEZAEVİNDE TUTUKLU KALDIKTAN SONRA İLK DURUŞMADA ADLİ KONTROL ŞARTI İLE SALIVERİLEN ŞAHIS KONUŞTU. OLAYIN ESAS MAĞDURU KENDİSİ OLDUĞUNU, KADININ BEYANI ESAS ALINDIĞI İÇİN KENDİSİ GİBİ CEZAEVİNDE DELİLERİN TOPLANMA SÜRECİNİ BEKLEYEN ÇOK SAYIDA ERKEK MAĞDUR OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Cinsel istismardan suçlanan şahıs konuştu
views
29 Eylül 2020 - 16:00

Aydın’ın Bozdoğan İlçesine bağlı Başalan Mahallesi’nde yaşandığı ileri sürülen bir cinsel istismar olayından dolayı, kadının beyanı esas alınarak 4 ay cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra ilk duruşmada adli kontrol şartı ile salıverilen şahıs konuştu. Olayın esas mağduru kendisi olduğunu, kadının beyanı esas alındığı için kendisi gibi cezaevinde delilerin toplanma sürecini bekleyen çok sayıda erkek mağdur olduğunu söyledi.

Kendisinin de bir kız çocuğu babası olduğunu ve hakkında ortaya atılan iddiaların kesinlikle gerçeği yansıtmadığını belirten K.D., “Telefonuma mesaj atılan benim. Kendimi korumak için her yolu deneyen benim. Ancak yine de şikayete uğrayıp suçlanan ben oldum. Aile ekonomik durumu iyi olmadığını belirtip avukat tutamadıklarından dolayı benim salıverildiğimi beyan etmiş. Oysa benim de avukat tutmaya ekonomik durumum elverişli olmadığı için benim avukatım da baro tarafından görevlendirilen avukat idi. Şu anda mahkeme süreci devam ettiği için mahkemeye sunduğum mesajlar ve delilleri kimse ile paylaşamıyorum. Erkek de olsa bir insanın onuru bu kadar ucuz olmamalı” diyerek son zamanlarda erkeklerden öfke almanın en kolay yolunun taciz yakıştırması olduğunu söyledi.

Hakkında ileri sürülen iddialar ve toplumun bu yöndeki hassasiyeti ve konuyla ilgili yayınlanan haberlerin ardından gerek iş gerekse sosyal hayatında ciddi sıkıntılar çektiğini belirten K.D. “Ocak ayında yapılacak karar duruşması ile doğruların ortaya çıkacağına inanıyorum. Mahkeme sonunda yaşadıklarım ve sadece kadının beyanı esas alınarak erkeklerin uğradığı haksızlıkları dile getiren bir kamuoyu açıklaması yapacağım. Ancak mahkeme sonuna kadar susmak zorundayım” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.