Efekent Haber

Aydın’da ‘böcek kaçakcısı’ yabancı uyruklu şahıs yakalandı

AYDIN’IN KUŞADASI İLÇESİNDE DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR AYDIN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ VE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ BÖCEK KAÇAKÇISI YABANCI UYRUKLU V.G.’Yİ YAKALADI. V.G.’YE 73 BİN 747 İDARİ PARA CEZASI UYGULANDI.

Aydın’da ‘böcek kaçakcısı’ yabancı uyruklu şahıs yakalandı
views
18 Eylül 2020 - 11:15

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri böcek kaçakçısı yabancı uyruklu V.G.’yi yakaladı. V.G.’ye 73 bin 747 idari para cezası uygulandı.

Edinilen bilgiye göre, dün gece saatlerinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şube Müdürlüğüne yabancı uyruklu bir şahsın doğadan böcek topladığı ve bunları yurt dışına kaçıracağı yönünde ihbar geldi. Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği ekipleri ile birlikte şahsın Kuşadası’nda bir otelde olan yabancı uyruklu V.G. olduğu ve böcekleri yurt dışına kaçırma hazırlığı içerisinde olduğu bilgisine ulaşan ekipler V.G.’nin kaldığı otel odasına baskın yaptı. Yapılan baskında yapılan aramalarda, 5 adet böcek toplama tüpünün 4 tanesinde 24 adet böcek bulunduğu tespit edildi. Toplanan böceklere ve tüplere el konularak V.G.’ye 73 bin 747 TL idari para cezası uygulandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.